Brunettes Shoot Blondes

W1siziisijiwmtkvmdqvmdivn3jlnw5rmmroz19ccnvuzxr0zxnfu2hvb3rfqmxvbmrlc18ymde4x3byb21vlmpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimzywedmzmymixv0?sha=76a347b3d92a1f14

Informace o události

Místo Palac Akropolis
Město Praha
Adresa KUBELÍKOVA 1548/27 130 00, PRAHA 3 - ŽIŽKOV
Počáteční datum a čas 07.01.2019 / 19:00

Popis

Brunettes Shoot Blondes je ukrajinská indie-rocková kapela z Kyjeva.

Po vydání několika hudebních videí se stala internetovou senzací a psali o ní média jako Billboard, Yahoo!Music, The Daily Mirror, USA Today, BBC, Rolling Stone Brasil a mnoho dalších. Video k písni “Knock Knock”, které sami režírovali, se stalo virálním hitem, na internetu nasbíralo přes sto miliónů shlédnutí a vyhrálo cenu za nejlepší koncept na Berlin Music Video Awards Festivalu 2015. Jejich další počin “Bittersweet” se stal součástí reklamní kampaně automobilky Opel. Po vydání EP “Bittersweet” se kapela zúčastnila X Faktoru, předskakovala formacím Hurts a The Neighborhood a hrála na největších evropských festivalech: Sziget (Maďarsko), Colours of Ostrava, Metronome festival (Česká republika), Waves Vienna (Rakousko) atd. Se skladbou “Every Monday” se probojovala do finále ukrajinského národního výběru do přehlídky Eurovision 2016.

V roce 2018 kapela vydala nové EP, které podepřela hudebním videem Hips. To bylo také podpořeno streamovací službou Apple Music a objevilo se na jejich první stránce ve více než 14 zemích. Navíc klip Hips získal uznání kritiků cenou za nejlepší hudební video na udílení filmových cen v Los Angeles. Prozatím poslední video kapela Brunettes Shoot Blondes vytvořila unikátní hudební nástroj zahrnující celý orchestr a představila živě svou novou skladbu “Houston”. Kapela oživila rozbité archivní koncertní křídlo, které přetransformovala v hybrida obsahujícího 20 různých nástrojů.

Muzikanti přišli s nápadem vyrobit čistě analogický aparát, který může hraním na klaviaturu zahrát různé instrumenty, jenž jsou umístěny uvnitř rámu. Takže zmáčknutím klávesy piáno udeří na marimbu, tamburínu, činely nebo dokonce na kastaněty. Jsou zde také speciální mechanické součástky, které umožňují hraní na violoncello, housle a varhany. Se skladbou “Houston” kapela Brunettes Shoot Blondes také soutěžila v ukrajinském národním výběru pro Eurovision 2019.

Odkazy a sociální sítě